EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Dachowanie w Rozdrażewie

W czwartek 6 czerwca 2019 roku o godzinie 16:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rozdrażew.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Rozdrażew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pojazd znajduje się na dachu na lewym pasie jezdni. W zdarzeniu brały udział dwie osoby, które w momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej znajdują się poza pojazdem. Z leżącego na dachu pojazdu wyciekają płyny eksploatacyjne.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, następnie przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane trafiły pod opiekę personelu medycznego. Na miejsce zadysponowany został również LPR, strażacy zabezpieczyli wyznaczone miejsce lądowania śmigłowca. Po wykonaniu czynności medycznych mężczyźni biorący udział w zdarzeniu przetransportowani zostali ambulansem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W dalszym etapie działań strażacy postawili na koła pojazd biorący udział w zdarzeniu oraz usunęli z jezdni powstałe zagrożenie. Na tym działania trwające 54 minuty zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!