EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Jedna osoba poszkodowana, dwa rozbite pojazdy

W miniony weekend na drogach powiatu krotoszyńskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W sobotę 15 czerwca 2019 roku o godzinie 13:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Rozdrażew. Jak się okazało w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Dyżurny Stanowiska Kierowania po przyjęciu zgłoszenia do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Rozdrażew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na drodze powiatowej doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Samochód marki VW Passat uderzył w przydrożne drzewo natomiast posiadający niewielkie uszkodzenia pojazd marki Seat Ibiza znajdował się na poboczu drogi.  Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu samodzielnie opuścili uszkodzone środki transportu. Droga powiatowa została całkowicie zablokowana.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań oraz przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego kierowców przekazano pod opiekę lekarza, który po wykonaniu badań w karetce pogotowia podjął decyzję o hospitalizacji mężczyzny, który podróżował pojazdem marki VW Passat. W dalszym etapie działań w uszkodzonych samochodach odłączono akumulatory, natomiast funkcjonariusze Policji przeprowadzili czynności dochodzeniowe oraz wprowadzili na drodze powiatowej ruch wahadłowy. Z uwagi na brak dodatkowych zagrożeń na miejscu wypadku interwencje trwającą 3 godziny i 55 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!