EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Kolejny wypadek w miniony weekend

Kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym w pechową sobotę 15 czerwca 2019 roku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego o godzinie 23:44. Po zdarzeniach w Biadkach i Rozdrażewie tym razem strażacy usuwali skutki wypadku z udziałem jednego pojazdu osobowego w miejscowości Chachalnia gm. Zduny.  

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa  zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.  Samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP w Krotoszynie po dotarciu pierwszych zastępów został zawrócony do miejsca stacjonowania z uwagi na wystarczające siły i środki na miejscu wypadku.

Po przybyciu pierwszych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy marki Ford Focus zjechał poza obręb jezdni na pole uprawne i leży na boku. W wyniku zdarzenia uszkodzony został również płot ogrodzeniowy jednej z posesji. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej kobieta kierująca pojazdem znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego w karetce pogotowia, natomiast pasażer był nadzorowany przez funkcjonariuszy Policji. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli i oświetlili teren działań. Następnie w uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator. Decyzją lekarza zespołu ratownictwa medycznego kobieta kierująca pojazdem została przetransportowana karetką pogotowia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, natomiast pasażera do szpitala przewieźli funkcjonariusze Policji. Z uwagi na umiejscowienie pojazdu poza obrębem jezdni na przydrożnym polu, które nie generowało dodatkowych zagrożeń dla pojazdów poruszających się drogą, działania straży pożarnej trwające 1 godzinę i 34 minuty zostały zakończone i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.   

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: OSP Zduny

 

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd