EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar płodów rolnych w Dzielicach

W czwartek 25 lipca 2019 roku o godzinie 14:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Dzielice (gm. Rozdrażew).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował siedem zastępów gaśniczych z powiatu krotoszyńskiego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów pożarniczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że pali się zboże na pniu oraz niesprasowana słoma po kombajnie, pożar się rozprzestrzenia. Na polu kukurydzy stoi kombajn zbożowy na którym nie ma widocznych oznak pożaru.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu 3 prądów gaśniczych wody w obronie na przyległe uprawy oraz 2 prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się zboże wraz ze słomą. Działania strażaków wspomagał Rolnik wykonując sprzętem rolniczym pasy ograniczające dalsze rozprzestrzenianie się pożaru. Po ugaszeniu pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono miejsce prowadzonych działań gaśniczych, pojedyncze zarzewia ognia zostały dogaszone. Na tym działania straży pożarnej zakończono.

W wyniku pożaru spaleniu uległo zboże na pniu oraz niesprasowana słoma na łącznej powierzchni około 6 hektarów.

W działaniach trwających 2 godziny i 11 minut udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Rozdrażew, OSP Koźmin Wielkopolski, OSP Czarny Sad, OSP Benice i OSP Chwaliszew.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

 

 

 

 

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd