EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Niebezpieczny wypadek na polu.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie 25 lipca 2019 roku podczas wykonywania prac polowych w miejscowości Wrotków (gmina Koźmin Wielkopolski).

Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 19:22. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej w wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że w maszynie rolniczej – rozrzutniku, między wałkami uwięziony jest młody mężczyzna. Poszkodowany jest przytomny pod opieką Personelu Medycznego. Na miejscu zdarzenia jest również Policja.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego odkręcili jeden wałek roboczy maszyny co umożliwiło ewakuację osoby na zewnątrz i przetransportowanie jej do karetki pogotowia gdzie została opatrywana. Kierujący Działaniami Ratowniczymi w trakcie prowadzonych działań uzyskał informację, że na miejsce zdarzenia leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z powyższym wyznaczył miejsce do lądowania, które zostało zabezpieczone przez strażaków. Po wylądowaniu LPR, osoba poszkodowana została przekazana lekarzowi, który podjął decyzję o zabraniu poszkodowanego do szpitala.

Na tym trwające 1 godzinę i 32 minuty działania straży pożarnej zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

 

 

 

 

 

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!