EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

BMW roztrzaskane na drzewie. Na szczęście nikt nie zginął.

Nie umilkły echa tragicznego wypadku motocyklistów w Janowie a do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym. Tym razem strażacy interweniowali na trasie Starkówiec - Łagiewniki w gminie Kobylin. Dokładnie o godzinie 00:15 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o dachowaniu samochodu osobowego oraz możliwym potrąceniu motocyklisty w tym zdarzeniu.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz  pojazdy z jednostek OSP Zalesie Wielkie oraz OSP Kobylin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy zjechał poza obręb jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd rozpadł się na dwie części i pozostał na dachu w polu. Kierowca samochodu marki BMW samodzielnie opuścił uszkodzony środek transportu. Równocześnie z Jednostkami Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce dotarły służby medyczne oraz  funkcjonariusze Policji.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca wypadku. Z uwagi na otrzymaną informację o rzekomym potrąceniu motocyklisty przez pojazd osobowy strażacy oraz funkcjonariusze Policji przeszukali pobliski teren, nie odnajdując innych uczestników zdarzenia. Zespół Ratownictwa Medycznego po wykonaniu badań w karetce pogotowia podjął decyzję o przetransportowaniu kierowcy do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Interwencja straży pożarnej trwała łącznie 1 godzinę i 54 minuty.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!