EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Niebezpieczny weekend na krotoszyńskich drogach. Wypadek w Staniewie.

W niedzielę 04 sierpnia 2019 roku o godzinie 04:44  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym. Po tragicznym wypadku w Janowie oraz  interwencji w pobliżu miejscowości Łagiewniki, tym razem zdarzenie miało miejsce w Staniewie (gm. Koźmin Wielkopolski)

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz  zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy zjechał poza obręb jezdni i uderzył dwukrotnie w przydrożne drzewo. W momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia pojazd znajdował się poza jezdnią w rowie. Osoby podróżujące samochodem marki VW Polo samodzielnie opuściły środek transportu i znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze Policji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonego w wyniku zderzenia z drzewem pojazdu. Kierownik zespołu ratownictwa medycznego po przebadaniu uczestników wypadku podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję ratownicy usunęli z jezdni elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne. Uszkodzony pojazd został zabrany przez pomoc drogową. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Interwencja straży pożarnej trwała łącznie 2 godziny i 46 minut.

Okres wakacyjny w pełni. Niestety liczba wypadków rośnie. Tragedia w Janowie oraz kolejne dwa wypadki, które mogły mieć różne zakończenia, potwierdzają tą regułę. Apele oraz briefingi edukacyjne skierowane do kierowców, nie zawsze przemawiają do wyobraźni. Dla zobrazowania skali tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach Policja publikuje mapę wypadków ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji. [LINK] Niestety z każdym dniem mapa jest coraz mniej przejrzysta. Pod każdym punktem kryje się dramat ludzki !!! Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa na drogach. Apelujemy o rozwagę !!!

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

Źródło: Policja.pl

 

 

 

 

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!