EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zderzenie dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej

W niedzielę 29 września 2019 roku o godzinie 13:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na trzecim kilometrze drogi wojewódzkiej numer 444.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Sulmierzyce i OSP Chwaliszew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby w tym jedno dziecko. Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej uczestnicy zdarzenia samodzielnie opuścili uszkodzone środki transportu, jednakże w wyniku poniesionych obrażeń wymagają pomocy medycznej. Droga jest całkowicie zablokowana.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy ocenili stanu osób poszkodowanych biorących udział w zdarzeniu następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu służb medycznych systematycznie przekazywano osoby poszkodowane pod opiekę ratownika medycznego, który kontynuował badanie przedmiotowe w karetce pogotowia. Decyzją kierownika zespołu dwie osoby dorosłe zostały przetransportowane do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia pozostali na miejscu wypadku. W tym samym czasie pozostała część obsady odłączyła akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczyła wycieki płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny techniczne stwarzające zagrożenie dla pozostałych użytkowników drogi. Po przybyciu pomocy drogowej uszkodzone samochody zostały zabrane z miejsca wypadku i wznowiono ruch na drodze wojewódzkiej. Na tym działania zakończono i zastęp powrócił do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 9 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Łukasz Cichy – Życie Krotoszyna

 

 

 

 

 

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!