Zderzenie jednośladu z samochodem osobowym

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku do jakiego doszło w poniedziałek 28 października 2019 roku na zbiegu ulic Raszkowska i Wiśniowa w Krotoszynie.  Zgłoszenie o zderzeniu motocykla z samochodem osobowym wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie o godzinie 14:20.

Dyżurny Stanowiska  Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz powiadomił służby współdziałające.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na skrzyżowaniu dróg powiatowych doszło do zderzenia jednośladu z samochodem osobowym. W zdarzeniu poszkodowany został mężczyzna podróżujący motocyklem.  Uszkodzone środki transportu blokowały częściowo drogę dlatego wprowadzono ruch wahadłowy.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego mężczyznę przekazano pod opiekę ratowników, którzy po wykonaniu badań w karetce pogotowia podjęli decyzję o hospitalizacji uczestnika zdarzenia celem dalszej diagnostyki. W dalszej części działań strażacy usunęli z jezdni elementy karoserii stwarzające zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Stan pojazdów nie wymagał podjęcia dodatkowych czynności na miejscu wypadku dlatego pozostały pod nadzorem policji prowadzącej czynności dochodzeniowe. Na tym działania trwające łącznie 51 minut zakończono i  zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

   

PA280001.JPG PA280002.JPG PA280003.JPG

PA280004.JPG

Our website is protected by DMC Firewall!