EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar pustostanu w Koźminie Wielkopolskim.

W piątek 6 grudnia 2019 roku o godzinie 19:46 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na ulicy Targowej w Koźminie Wielkopolskim.

Dyżurny stanowiska kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się opuszczony budynek mieszkalny. Na zewnątrz, przed budynkiem znajduje się osoba bezdomna, która najprawdopodobniej w momencie powstania pożaru przebywała wewnątrz obiektu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy przystąpili do podawania prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek. Po stłumieniu ognia strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do wnętrza budynku i przeszukali wszystkie pomieszczenia pod kątem przebywania innych osób. Na szczęście nikogo nie odnaleziono. W trakcie prowadzonych działań na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego. Personel medyczny przebadał osobę przebywającą w opuszczonym budynku. Z uwagi na brak obrażeń osoba ta pozostała na miejscu zdarzenia. W dalszym etapie działań strażacy wykorzystując urządzenie pomiarowe (kamerę termowizyjną) zlokalizowali ukryte zarzewia ognia, dlatego decyzją Kierującego Działaniem Ratowniczym przystąpili do częściowej rozbiórki drewnianych elementów konstrukcyjnych budynku docierając do źródła zagrożenia. Tlące się elementy konstrukcji wyniesiono na zewnątrz budynku i sukcesywnie dogaszano wodą. Po całkowitym zlikwidowaniu zagrożenia działania straży pożarnej trwające 3 godziny i 24 minuty zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

DMC Firewall is a Joomla Security extension!