Pożar w zakładzie produkcyjnym w Koźminie Wielkopolskim

W czwartek 12 grudnia 2019 roku w Koźminie Wielkopolskim strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Koźminie Wielkopolskim.

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie 16:34. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski oraz jeden zastęp z jednostki OSP Czarny Sad. Do zdarzenia samochodem operacyjnym udał się również zastępca komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie mł. bryg. Tomasz Polak.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów pożarniczych, Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że w zakładzie który zajmuje się produkcją świec doszło do pożaru pomieszczenia lakierni.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili do podawania prądów gaśniczych wody na palący się obiekt.  Druga rota po stłumieniu pożaru weszła do wnętrza hali i pootwierała okna, drzwi i bramy  w celu stworzenia odpowiednich warunków do przeprowadzenia skutecznej wentylacji obiektu.

Po oddymieniu hali, strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzili halę oraz pomieszczenia przyległe. Urządzenia pomiarowe potwierdziły całkowite usunięcie zagrożenia.  Na tym działania trwające 3 godziny i 53 minuty zakończono, a zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora, OSP Koźmin Wielkopolski

DSC_5707.jpg DSC_5786.jpg DSC_5843.jpg

DSC_5941.jpg DSC_5970.jpg

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd