Dwa wypadki w okresie świątecznym

W okresie świątecznym na drogach powiatu krotoszyńskiego odnotowano dwa groźne wypadki w których łącznie poszkodowane zostały trzy osoby. Pierwszy z nich miał miejsce 24 grudnia 2019 roku o godzinie 00:09 w miejscowości Bożacin. Samochód osobowy marki Nissan wypadł z drogi i uderzył w mostek przejazdowy. W tym zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. W drugi dzień świąt 26 grudnia 2019 roku o godzinie 14:20 w pobliżu Wałkowa kierujący pojazdem marki Ford Escort zjechał poza obręb jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Poszkodowany kierowca podróżujący samodzielnie został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Do zdarzenia w miejscowości Bożacin dyżurny operacyjny powiatu zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostkę OSP Benice natomiast w wypadku na trasie Wałków – Stara Obra (gm. Koźmin Wielkopolski) uczestniczyły cztery zastępy z terenu powiatu jarocińskiego oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie i jednostka OSP Koźmin Wielkopolski.

W obu przypadkach działania straży pożarnej polegały na wykonaniu dostępu do osób przebywających w pojazdach oraz ewakuacji poszkodowanych do strefy bezpiecznej. Uczestnicy wypadków otrzymali pomoc medyczną adekwatną do poniesionych obrażeń oraz zostali przekazani służbom medycznym. Dalsze działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych pojazdów w których odłączono akumulatory, likwidacji wycieków płynów eksploatacyjnych a także usunięciu materiałów powypadkowych z drogi stwarzających zagrożenie dla pojazdów kołowych.

Dwa zdarzenia, dwa rozbite pojazdy, trzy osoby poszkodowane.  Apelujemy o rozwagę !!! Zima to czas w którym zmienna aura nie ułatwia jazdy, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura spada w okolicę zera. Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas podróży. Deszcz i mgła w znacznym stopniu ograniczają pole widzenia kierowcy, zdecydowanie skracając przy tym możliwość podjęcia szybkiej i właściwej reakcji. Pamiętajmy „wolniej znaczy bezpieczniej”.

Opracował: asp Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!