Tragiczny wypadek na drodze krajowej

W piątek 27 grudnia 2019 roku na 111 kilometrze drogi krajowej numer 36 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym śmierć poniosła jedna osoba.

Informację o zdarzeniu dyżurny operacyjny powiatu otrzymał o godzinie 13:07. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Kuklinowa i Lutogniewa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na drodze krajowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Silnie zdeformowany Fiat Punto znajdował się w rowie natomiast zestaw ciężarowy blokował częściowo jeden pas drogi. W zdarzeniu uczestniczyli tylko kierowcy środków transportu. Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, który po rozpoznaniu potwierdził zgon kierowcy znajdującego się w pojeździe osobowym. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił pojazd. Droga krajowa została całkowicie zalokowana.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli i wygrodzili miejsce prowadzonych działań. W uszkodzonych pojazdach zostały odłączone akumulatory oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych. Obecni na miejscu funkcjonariusze Policji wyznaczyli objazd zablokowanego odcinka drogi krajowej oraz podjęli czynności dochodzeniowe na miejscu wypadku. Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na oświetleniu terenu podczas czynności zmierzających do ustalenia przyczyn tragicznego w skutkach zdarzenia, wykonaniu dostępu do ofiary śmiertelnej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz usunięciu zanieczyszczeń z drogi celem przywrócenia ruchu pojazdów na zamkniętym odcinku.

Łącznie działania straży pożarnej trwały 04 godziny i 36 minut.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd