Noworoczny wypadek na drodze krajowej nr 15

W środę 1 stycznia 2020 roku  na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Perzyce (gmina Zduny) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do Szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 21:55. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny. Jednostka OSP Krotoszyn na czas trwania interwencji stanowiła zabezpieczenie operacyjne powiatu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że samochód osobowy zjechał do rowu uderzając w mostek przejazdowy. Siła uderzenia była tak duża, że samochód kilkukrotnie koziołkował na odcinku około 70m zatrzymując się na polu i częściowo na ścieżce rowerowej. W pojeździe znajduje się jedna osoba. Na miejscu jest patrol policji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego wykonali dostęp do osoby znajdującej się wewnątrz pojazdu. W tym samym czasie udzielali wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przy użyciu noszy typu deska ewakuowali osobę poszkodowaną na zewnątrz pojazdu i następnie przetransportowali ją do karetki pogotowia ratunkowego. Będący na miejscu lekarz, po przebadaniu osoby poszkodowanej podjął decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala w Krotoszynie. W dalszej części działań strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator oraz oświetlili teren działań, następnie przystąpili do przeszukiwania pobliskiego terenu wokół pojazdu wykorzystując do tego celu kamerę termowizyjną. Innych osób, które mogłyby brać udział w zdarzeniu nie stwierdzono. Na tym działania trwające 52 minuty zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

WP_20200101_001.jpg WP_20200101_002.jpg WP_20200101_003.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!