Wypadek w Chwaliszewie

W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku w miejscowości Chwaliszew (gmina Krotoszyn) doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy Fiat Panda uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca pojazdu trafił do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie o godzinie 11:00. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Chwaliszew.

Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej, Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że w rozbitym pojeździe znajduje się jedna osoba poszkodowana. Dostęp do poszkodowanego na skutek deformacji bryły pojazdu jest utrudniony.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy w pierwszej kolejności przystąpili do oceny stanu poszkodowanego, następnie ustabilizowali pojazd i przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej. Na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przystąpili do ewakuacji osoby poszkodowanej. W trakcie prowadzonych działań Kierujący Działaniem Ratowniczym uzyskał informację od personelu medycznego, że na miejsce leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z powyższym strażacy przystąpili do wyznaczenia i zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca. Po wylądowaniu LPR osobę poszkodowaną przetransportowano do śmigłowca. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Lokalny Portal Informacyjny PKR24.pl

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!