Wypadek na drodze krajowej w Lutogniewie

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 36 w miejscowości Lutogniew (gm. Krotoszyn). Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło w  poniedziałek 03 lutego 2020 roku o godzinie 20:00. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz miejscowy zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutogniewie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na drodze krajowej doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Uczestnicy zdarzenia samodzielnie opuścili uszkodzone środki transportu. Jedna z osób podróżujących samochodem osobowym marki Fiat Seicento odniosła obrażenia wymagające interwencji służb ratunkowych. Uszkodzone pojazdy blokują jeden pas jezdni, dlatego ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej uczestnikowi zdarzenia. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanego mężczyznę przekazano pod opiekę ratowników, którzy podjęli decyzję o hospitalizacji uczestnika zdarzenia. W dalszej części działań  odłączono akumulator w uszkodzonym samochodzie osobowym oraz usunięto z jezdni elementy karoserii samochodowej.  Łącznie działania straży pożarnej na miejscu wypadku trwały 01 godzinę i 45 minut. 

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

WP_20200203_001.jpg WP_20200203_006.jpg pogladowe.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!