Dwie osoby poszkodowane, trzy rozbite pojazdy

Dwie osoby poszkodowane, trzy rozbite pojazdy to bilans wypadku drogowego do którego doszło w czwartek 13 lutego 2020 roku na ulicy Koźmińskiej w Rozdrażewie. Jeden z uczestników  tego zdarzenia trafił do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogodowa Ratunkowego. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie 13:33.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz miejscową jednostkę OSP Rozdrażew. O zdarzeniu poinformowano także pozostałe służby ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce wypadku pierwszych zastępów w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W jednym z pojazdów, który w wyniku zderzenia wypadł poza obręb jezdni i zatrzymał się w przydrożnym rowie znajdował się kierowca do którego dostęp był utrudniony. Pozostałe cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły uszkodzone środki transportu, lecz jedna z nich odniosła obrażenia wymagające interwencji służb ratunkowych. Droga powiatowa została całkowicie zablokowana przez kolejne dwa uszkodzone pojazdy uczestniczące w zdarzeniu.

Strażacy zabezpieczyli teren działań  przystępując do wykonania dostępu do osoby poszkodowanej pozostającej w pojedzie, celem ewakuacji mężczyzny do strefy bezpiecznej. Do czasu przybycia służb medycznych dwie osoby poszkodowane pozostawały pod opieką strażaków .  Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego obsada karetki koordynowała proces ewakuacji mężczyzny z rozbitego pojazdu oraz przeprowadziła diagnostykę drugiego uczestnika zdarzenia, który wymagał pomocy medycznej . Decyzją kierownika zespołu po ewakuacji  osoby poszkodowanej z rozbitego samochodu na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował jednego z mężczyzn do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Druga osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.  Po zakończeniu działań Policji uszkodzone środki transportu zostały zabrane przez pomoc drogową. Celem przywrócenia ruchu na zamkniętym odcinku drogi z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów eksploatacyjnych.  Usuwanie skutków wypadku komunikacyjnego trwało łącznie 1 godzinę i 52 minuty.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas

 

IMG_20200213_134946.jpg IMG_20200213_135312.jpg IMG_20200213_140304.jpg

IMG_20200213_141946.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!