Pożar budynku mieszkalnego w Koźminie Wielkopolskim.

3 marca 2020 roku w Koźminie Wielkopolskim pięć zastępów straży pożarnej interweniowało w związku z pożarem budynku mieszkalnego na ulicy Zielony Rynek. Z treści zgłoszenia wynikało, że wewnątrz objętego pożarem budynku przebywają osoby.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 19:28. Dyżurny stanowiska kierowania zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Kierujący działaniem ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że przed budynkiem jednorodzinnym znajduje się dwóch mężczyzn, którzy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Z informacji wynika, że wewnątrz na poziomie poddasza kolejnych dwóch mężczyzn podejmuje próbę ugaszenia pożaru.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego udali się do wnętrza obiektu gdzie przebywało dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując wodę z wiadra doprowadzili do ugaszenia pożaru. Ratownicy ewakuowali osoby przebywające w zadymionym pomieszczeniu na zewnątrz. Strażacy wszystkim czterem osobom udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przebadane przez personel medyczny, ze względu na brak obrażeń osoby pozostały na miejscu.

W trakcie trwania działań wszystkie pomieszczenia zostały przewietrzone poprzez otwarcie drzwi oraz okien. Z obiektu wyniesione zostały dwie butle 11kg z gazem propan-butan, kuchenka gazowa oraz spalone meble i ubrania. Przewietrzony budynek sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego. Po całkowitym zlikwidowaniu zagrożenia działania straży pożarnej trwające 1 godzinę i 20 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

 

5.jpg 6.jpg 7.jpg

8.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!