Pożar budynku gospodarczego w Krotoszynie

W sobotę 9 maja 2020 r. o godzinie 22:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Krotoszynie na ulicy Kurpińskiego.

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że drewniany budynek gospodarczy pali się w całej objętości, na miejscu właściciel i osoby postronne, które podejmują próbę gaszenia budynku, niestety nieskuteczną.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali dwa prądy gaśnicze w natarciu na palący się budynek gospodarczy. Po ugaszeniu pożaru strażacy z uwagi na możliwość zawalenia się konstrukcji oraz w celu dotarcia do pojedynczych zarzewi dokonali całkowitej rozbiórki obiektu przy użyciu mechanicznej piły do cięcia drewna. Pogorzelisko na bieżąco monitorowano kamerą termowizyjną, a pojawiające się zarzewia ognia przelewano wodą. W trakcie prowadzonych działań strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który podejmując próbę gaszenia pożaru doznał oparzenia ręki. Po całkowitym ugaszeniu pożaru, trwające 1 godzinę działania straży pożarnej zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn, Lokalny Portal Informacyjny PKR 24.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!