EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zadymienie w domu Pomocy Społecznej w Baszkowie

2 czerwca 2020 roku w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie doszło do awarii dźwigu towarowego (windy) co było przyczyna zadymienia w obiekcie.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godzinie 17:06. Dyżurny stanowiska kierowania do zdarzenia skierował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Baszków.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej zasilającej dźwig towarowy. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wraz z personelem samodzielnie opuścili budynek przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji. Strażacy dotarli do pomieszczenia w którym znajduje się napęd dźwigów towarowych i odłączyli do nich zasilanie. Następnie przy pomocy urządzeń pomiarowych (kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego) sprawdzili pomieszczenia pod kątem występowania zagrożenia. Po dokładnym przewietrzeniu budynku, powtórne pomiary potwierdziły całkowitą likwidacje zagrożenia w związku z powyższym KDR podjął decyzje o wprowadzeniu pensjonariuszy do budynku. Na tym działania zakończono zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 21 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Łukasz Cichy – Życie Krotoszyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!