EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Samochód dostawczy uderzył w płot ogrodzeniowy

Ostatniego dnia czerwca 2020 roku o godzinie 15:17 do służb ratunkowych powiatu krotoszyńskiego wpłynęła informacja o wypadku drogowym na ulicy Wiejskiej w Krotoszynie. Z treści zgłoszenia wynikało, że samochód dostawczy uderzył w płot ogrodzeniowy jednej z posesji. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, miejscową jednostkę OSP Krotoszyn oraz pogotowie ratunkowe i policję.

Po przybyciu pierwszego zastępu Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził informacje zawarte w zgłoszeniu. Samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter zjechał z drogi i uderzył w płot ogrodzeniowy jednej z posesji. W pojeździe znajdował się mężczyzna, który wymagał pomocy medycznej. Na szczęście niewielka deformacja bryły pojazdu umożliwiła szybkie dotarcie do poszkodowanego bez użycia narzędzi hydraulicznych. Uszkodzony w wyniku zderzenia z ogrodzeniem środek transportu blokował częściowo drogę w obrębie miasta.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań i dokonali oceny stanu uczestnika zdarzenia. Mężczyźnie z uwagi na mechanizm urazu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego oraz wsparciu psychicznym.  Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego kierowcę ewakuowano z pojazdu na noszach typu deska i umieszczono w karetce pogotowia. Decyzją przedstawiciela służb medycznych uczestnik zdarzenia został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W dalszej części działań z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych.  W trakcie realizacji działań funkcjonariusze Policji  zabezpieczali ruch drogowy na wyznaczonym odcinku jezdni. Celem całkowitej likwidacji zagrożenia z przydrożnego chodnika usunięto drobne elementy ogrodzeniowe stwarzające zagrożenie dla pieszych. Na tym interwencje trwającą łącznie 1 godzinę i 28 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!