Wypadek na ulicy Kolłątaja w Krotoszynie

W piątek 3 lipca 2020r. o godzinie 10:24 na ulicy Kołłątaja w Krotoszynie doszło do zdarzenia drogowego. Mężczyzna kierujący terenowym Jeepem uderzył w stalowe bariery ochronne oddzielające jezdnię od ciągu komunikacyjnego dla pieszych i dachował. Uszkodzony pojazd zatrzymał się w pozycji na lewym boku po drugiej stronie chodnika na ulicy przebiegającej równolegle do drogi krajowej. Kierowca uszkodzonego samochodu w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdował się poza pojazdem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. W trakcie realizacji czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejsce zdarzenia dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym. Po wykonaniu w karetce pogotowia diagnostyki, ratownik medyczny podjął decyzję o hospitalizacji uczestnika zdarzenia.

Z uwagi na uszkodzenia infrastruktury drogowej, które stwarzały zagrożenie dla pieszych korzystających z chodnika na miejsce zdarzenia dotarli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, których zadaniem było usuniecie zagrożenia. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych realizowanych przez funkcjonariuszy Policji uszkodzony pojazd został postawiony na koła przez pomoc drogową i zabrany z miejsca wypadku. Następnie strażacy usunęli z jezdni elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów eksploatacyjnych, które stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

W działaniach trwających 2 godziny i 18 minut uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: st. ogn. Maciej Fornal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.jpg 3.jpg 5.jpg

7.jpg

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd