EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek w Chwaliszewie

W piątek 17 lipca 2020 roku o godzinie 6:06 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Chwaliszew (gmina Krotoszyn).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Chwaliszew i OSP Biadki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów pożarniczych Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód dostawczy na łuku drogi uderzył w przydrożne drzewo i znajduje się w rowie. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy udzielili rannemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę ratowników medycznych, którzy po wykonaniu podstawowych badań zdecydowali o przewiezieniu kierowca do SOR w Krotoszynie. Strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator, następnie po zakończonych czynnościach realizowanych przez policję z jezdni zostały usunięte pozostałości po zdarzeniu. Na tym trwające 2 godziny i 39 minut działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd