Wypadek na placu załadunkowym.

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku drogowego na placu załadunkowym w Krotoszynie przy ulicy Ostrowskiej. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło 06 sierpnia 2020 roku o godzinie 07:08.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po dojeździe na miejsce wypadku w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że na placu manewrowym przed obiektem magazynowym samochód dostawczy uszkodził pojazd osobowy i uderzył w rampę przeładunkową. Do czasu przybycia służb ratunkowych opiekę nad przytomnym kierowcą pozostającym w pojeździe sprawował pracownik firmy. Przed jednostkami straży pożarnej na miejsce wypadku dotarł patrol Policji.

Strażacy po zabezpieczeniu teren działań przystąpili do oceny stanu uczestnika zdarzenia pozostającego w pojeździe. Do czasu przybycia służb medycznych, mężczyźnie udzielono pomocy adekwatnej do podniesionych obrażeń, zaopatrując rany powierzchowne powstałe w wyniku zderzenia oraz udzielając kierowcy wsparcia psychicznego. W tym samym czasie pozostała część obsady zabezpieczyła uszkodzony pojazd dostawczy oraz ograniczyła wycieki płynów eksploatacyjnych. Jedyny uczestnik zdarzenia, którego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po usunięciu uszkodzonego środka transportu z placu manewrowego działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Łącznie interwencja straży pożarnej, w której uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej trwała 02 godziny i 43 minuty.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.JPG 2.JPG 3.JPG

5.JPG

 
 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd