EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar zabawek w pokoju dziecięcym

Zwarcie urządzenia o zasilaniu elektrycznym mogło być przyczyna poważnego pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Konarzew (gmina Zduny). Na szczęście pożar został wcześnie zauważony i nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło w poniedziałek 17 sierpnia 2020 roku o godzinie 16:24. Mieszkańcy po powrocie do domu i otwarciu drzwi zauważyli występujące w mieszkaniu zadymienie. Właściciel przed przybyciem zastępów straży pożarnej udał się na poddasze do pokoju dziecięcego skąd wydobywał się dym i podjął działania gaśnicze wiadrem z wodą skutecznie ograniczając dalszy rozwój pożaru.

Po przybyciu na miejsce zastępów pożarniczych zabezpieczono teren działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do budynku i z pokoju w którym doszło do pożaru usunęli tlące się zabawki na zewnątrz obiektu. Nadpalone elementy zostały dogaszone jednym prądem wody. Po ugaszeniu pożaru budynek mieszkalny oddymiono oraz przewietrzono z toksycznych produktów spalania. Przebywające poza budynkiem małe dzieci, które straciły część wyposażenia pokoju otrzymały od strażaków maskotki celem poprawy ich samopoczucia. W dalszej części działań przy użyciu kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzono wszystkie pomieszczenia użytkowe pod kątem występowania dodatkowych zagrożeń. Urządzenia pomiarowe potwierdził likwidację zagrożenia, dlatego działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

W działaniach trwających 1 godzinę i 14 minut uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Zduny oraz jeden zastęp z jednostki OSP Konarzew.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Sebastian Kalak

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!