EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Koźminie Wielkopolskim

W piątek 21 sierpnia 2020 roku o godzinie 7:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Cieszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat Cinquecento stracił panowanie nad pojazdem, zjechał poza obręb jezdni do przydrożnego rowu, następnie uderzył w przepust drogowy i zatrzymał się na betonowym słupie energetycznym. Kierowcę  z rozbitego pojazdu ewakuowali świadkowie zdarzenia i ze względu na brak czynności życiowych przystąpili do uciskania klatki piersiowej. Z chwilą przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego ratownicy przejęli opiekę nad poszkodowanym kierowcą i rozpoczęli zaawansowane zabiegi resuscytacyjne.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy wspólnie z obsadą karetki pogotowia  prowadzili czynności resuscytacyjne. Niestety wspólne starania służb ratunkowych o przywrócenie czynności życiowych mężczyzny nie przyniosły pożądanego efektu. Po upływie 40 minut resuscytacji  kierownik zespołu medycznego odstąpił od dalszych czynności medycznych. Mężczyzny nie udało się uratować.

W tym samym czasie strażacy w uszkodzonym pojeździe odłączyli akumulator oraz sprawili parawan ratowniczy, który odizolował osoby postronne od miejsca prowadzonych działań. Po zakończeniu oględzin oraz sporządzeniu stosownej dokumentacji przez Policję, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej przystąpiły do usunięcia skutków zdarzenia drogowego. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do bazy.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 11 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Our website is protected by DMC Firewall!