EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Nocny pożar budynku gospodarczego

W czwartek 10 września 2020 roku o godzinie 02:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Zduny ul. Sieniutowa. Ogień o tak późnej porze zauważyli mieszkańcy okolicznych posesji, którzy powiadomili służby ratunkowe.

Dyżurny Operacyjny  Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

Po dojeździe na miejsce pożaru Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się budynek gospodarczy w całej objętości. Z informacji uzyskanych od właściciela obiektu wynikało, że wewnątrz nie magazynowano materiałów, które poddane oddziaływaniu wysokiej temperatury mogą stwarzać zagrożenie dla ratowników realizujących działania gaśnicze.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do akcji gaśniczej. Sumarycznie podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury drewniana konstrukcja dachowa pokryta blachą uległa częściowemu uszkodzeniu i zapadła się do wnętrza obiektu. Po stłumieniu ognia strażacy systematycznie usuwali nadpalone elementy wyposażenia budynku oraz fragmenty konstrukcji dachowej celem dogaszenia zarzewi ognia zlokalizowanych za pomocą kamery termowizyjnej. Pożar został całkowicie ugaszony po upływie 1 godziny i 30 minut.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: OSP KSRG Zduny

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!