EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar modułu filtracyjnego na terenie zakładu przemysłowego w Koźminie wielkopolskim

W poniedziałek 28 września 2020 roku na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Koźminie Wielkopolskim doszło do pożaru instalacji technologicznej zlokalizowanej przy obiekcie produkcyjnym. Na szczęście spaleniu uległo tylko urządzenie filtracyjne i ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część zakładu.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 13:08. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że pali się urządzenie filtracyjne na terenie zakładu produkcyjnego. Pożar ograniczył się do powierzchni filtra, lecz dymy pożarowe przedostały się także do hali, w której odbywał się proces produkcyjny. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej pracownicy zakładu podjęli nieskuteczną próbę gaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do akcji gaśniczej. Realizując działania w sprzęcie ochrony układu oddechowego podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się urządzenie filtrujące, skutecznie tłumiąc pożar.  Po sprawieniu podnośnika hydraulicznego uzyskali dostęp do powierzchni dachowej hali produkcyjnej celem demontażu części opierzenia i schłodzenia miejsc o podwyższonej temperaturze. Obiekt został oddymiony i przewietrzony. Po sprawdzeniu hali urządzeniami pomiarowymi działania trwające łącznie 1 godzinę i 46 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Our website is protected by DMC Firewall!