EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Kolejne działania w walce z koronawirusem SARS-CoV-2

W poniedziałek 5 października 2020 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zdezynfekowali w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie pomieszczenia, w których występowało prawdopodobieństwo przebywania osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Działania strażaków były realizowane na prośbę Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Pomieszczenia wskazane przez personel DPS zostały dokładnie zdezynfekowane preparatem o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Podjęte działania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i mieszkańców DPS oraz zmniejszenie ryzyka przenoszenia się wirusa.

W trakcie prowadzonych działań strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie sprawili namiot pneumatyczny, dostarczony przez druhów OSP Krotoszyn. Namiot został wykorzystany jako miejsce wykonywania wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pracownikom i mieszkańcom DPS. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Our website is protected by DMC Firewall!